Jedno z největších nákupních center v České republice má nového majoritního vlastníka. Většinový podíl v obchodním centru Palladium v Praze získala další německá společnost. Union Investment koupila objekt od původního majitele za 570 milionů eur (15,6 miliardy korun). Hannover Leasing, který budovu vlastnil, ji před osmi lety získal za 535 milionů eur. Transakci na konci února schválil antimonopolní úřad.

O chystané změně vlastnické struktury již v prosinci minulého roku informovaly Hospodářské noviny s tím, že se bude jednat o transakci v objemu nejméně 565 milionů eur.

"Využili jsme ve správném okamžiku aktuálně velmi vysoký zájem o evropské nemovitosti s dlouhodobě vázanými nájemci. Nákupní centrum na tak exkluzivním místě a s velmi vysokým stavem pronajatých ploch se vyskytuje v evropských top lokalitách jen velmi zřídka," konstatoval Andreas Ahlmann, jednatel společnosti Hannover Leasing odpovědný za transakci.

Společnost Hannover Leasing zůstává v účelově založené společnosti jako menšinový společník a bude i v budoucnu zajišťovat v rámci smlouvy o poradenství správu aktiv vlastníků nákupního centra.

Nákupní centrum Palladium disponuje přibližně 41 000 metry čtverečních pronajímatelné maloobchodní plochy, a to celkem v pěti podlažích. Je zde zastoupeno více než 200 obchodů a restaurací, které denně přitahují průměrně 45 tisíc návštěvníků. Kromě toho se zde nachází přibližně 18 000 metrů čtverečních pronajímatelné kancelářské plochy. V současné době jsou téměř všechny obchodní i kancelářské plochy obsazeny.