Čokoládové produkty a různé druhy káv, které přinášejí nejvíce tržeb potravinářské společnosti Nestlé, postupně zdražují. „Už v březnu jsme zvedli ceny, hlavně u kávy až o dvacet procent,“ uvedl v rozhovoru pro HN šéf české pobočky Nestlé Torben Emborg. „Zejména kávové produkty se v českých obchodech prodávají podhodnoceně. Naším záměrem je jednoznačně ještě zvednout ceny,“ dodal.
Hlavním důvodem plánovaného zdražení jsou podle Emborga rostoucí ceny komodit na burze, zvyšující se světová poptávka po kávě i čokoládě i drahý dolar a libra. „Kakao se obchoduje na londýnské burze v librách a káva v dolarech v USA, což je pro nás vzhledem ke koruně nepříznivé,“ uvedl Emborg.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








