Těžařská společnost NWR, jejíž dcera OKD dobývá černé uhlí na Ostravsku, oznámila rezignaci Zdeňka Bakaly z pozice člena představenstva firmy.

Odstoupení by mělo nabýt platnosti na valné hromadě NWR plánované na 23. dubna.

Bakala působil ve vedoucích orgánech NWR od roku 2006, vždy jako nevýkonný člen. Momentálně je místopředsedou představenstva, zároveň drží ve společnosti zhruba čtvrtinový podíl skrze svůj společný podnik se skupinou BXR.

V loňském roce se spolupodílel na navýšení kapitálu NWR, do něhož spolu s BXR přispěl částkou 75 milionů eur (zhruba 2 miliardy korun).

"Je nám líto, že odchází, bude nám chybět. I když Zdeňkovo rozhodnutí odstoupit značí konec jeho přímého angažmá v představenstvu, nemám pochyby o tom, že NWR bude zachovávat věrnost," uvedl v prohlášení předseda představenstva těžařské společnosti Gareth Penny.

Dodal, že Bakala byl pro NWR stěžejní postavou "v časech dobrých i zlých". NWR loni skončila třetí rok za sebou ve ztrátě.

Jako náhradu za Bakalu představenstvo navrhuje Charlese Harmana, bývalého výkonného ředitele BXR Partners. Harman má za sebou dlouhou kariéru v investičním bankovnictví, v jejímž rámci pracoval pro řadu předních finančních institucí, včetně bank JPMorgan či Credit Suisse. V současné době Harman rovněž působí například ve vedoucích orgánech vinařství Klein Constantia.

Zdeněk Bakala vlastní i společnost Economia, která vydává Hospodářské noviny.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru