Jeden z nejvlivnějších ukrajinských oligarchů požaduje, aby země znárodnila část cenného průmyslového majetku. Tvrdí, že privatizace byla zločinecké spiknutí vedené za účelem okrást stát o miliardy dolarů.
Igor Kolomoiský pro britský deník Financial Times uvedl, že dokud nebude státu navrácen všechen "nelegálně" privatizovaný majetek, Ukrajina by neměla přijímat finanční prostředky od Mezinárodního měnového fondu (IMF).
"Ukrajina chodí žebrat o peníze, ale zde jsou peníze, které může získat stát. Vraťme podniky, vypišme tendr a dostaneme desetkrát víc než dříve," prohlásil a dodal, že nové aukce by mohly vynést desítky miliard dolarů.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.











