Velké i malé technologické firmy a školy se ve čtvrtek otevřely ženám a dívkám a zvaly je do svých řad. Především ty, které se zajímají o informační technologie, vědu a technologické inovace.

Cílem takzvaného Girls Day, jenž je vyhlášen za mezinárodní den žen v IT a v Česku se konal letos potřetí, je přilákat do veskrze mužského prostředí IT, vědy, techniky ale i stavebnictví více dam.

Letos se do Girls Day zapojily například Avast, AT & T, ČVUT, Google, Honeywell, Microsoft, T–Mobile nebo Průmstav. Akce se koná současně v šestnácti evropských zemích. 

Například Microsfot ve svém sídle na pražské Brumlovce připravil speciální program zaměřený právě na dívky, které baví IT. Darina Vodrážková, majitelka firmy Daquas, jim vyprávěla o uplatnění žen v IT oboru. 

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se