Šestý ročník akce Equal Pay Day, který upozorňuje na více než dvacetiprocentní rozdíl mezi odměnou mužů a žen na stejné pracovní pozici, začal v pátek konferencí Ženy sobě a v sobotu pokračuje mentoringem u kulatých stolů.

Stovkám žen z celé republiky, které se chtějí posunout ve své kariéře, nebo si zvednout sebevědomí a naučit se, jak se lépe prosadit, budou radit ty, které už na manažerských pozicích jsou.

Videokomentář poslala i eurokomisařka Věra Jourová. "Ženy v Evropě stráví v průměru 26 dní v měsíci péčí o děti, zatímco muži takto stráví 9 dní v měsíci," připomněla. Tyto rozdíly v zapojení do péče přispívají k nerovnosti žen a mužů na pracovním trhu.

Symbolem akce Equal Pay Day, která se koná i v mnoha dalších zemích, je červená taška - červená znamená v účetnictví ztrátu a je i symbolem rozdílu v platech mužů a žen. "Chtějí-li ženy být v byznysu úspěšné, musejí vědět, co chtějí, a znát svoje práva," řekla na páteční konferenci Shigeri Takamatsu, někdejší ředitelka marketingu firmy Cartier.

Zbývá vám ještě 70 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se