Příjem americké internetové společnosti Google stoupl v prvním čtvrtletí o 12 procent a dosáhl 17,26 miliardy dolarů (v přepočtu zhruba 438 miliard korun). 

K výsledku jí dopomohl i vyšší růst zisků z reklamy, která tvoří značnou část výdělků společnosti. Přesto byly ale příjmy nižší, než očekávali analytici.

Akcie Googlu v prodlouženém obchodování vzrostly o 3,8 procenta. Čistý zisk společnosti se vyšplhal na 3,59 miliardy dolarů (91 miliard korun) z 3,45 miliardy (87 miliard korun) v loňském 1. čtvrtletí.

HNBYZNYS NA TWITTERU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

Analytici očekávali, že příjmy společnosti Google dosáhnou 17,5 miliardy dolarů (443 miliard Kč), a čtvrtletní výsledky tak zůstaly mírně za jejich očekáváním.

Ve stejném období loňského roku činily příjmy společnosti 15,42 miliardy dolarů (391 miliard korun).

Google bojuje s konkurenty, jako je Facebook nebo Yahoo, o příjmy z internetové reklamy. Ve čtvrtek zveřejnil své výsledky i Microsoft - čtěte ZDE.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru