Italská společnost Serenissima Costruzioni už nebude bojovat o zakázku na opravu části dálnice D1. Skončil tak její souboj s Ředitelstvím silnic a dálnic, které ji v polovině února vyloučilo kvůli údajnému nedodání části dokumentace. Firma se sice obrátila na Úřad pro ochranu hospodářské soutěže, ten nicméně počátkem dubna řízení zastavil. Italská společnost totiž nesložila povinnou kauci.

"Společnost Serenissima se rozhodla, že ukončí řízení u ÚOHS pro úsek Hvězdonice - Ostředek a nebude tak blokovat zahájení oprav. Ještě není rozhodnuto, zda stejný krok učiní i ve sporu o úsek Ostrovačice - Kývalka," sdělila Michaela Jorgensen z právní kanceláře Smed Jorgensen, která italskou společnost v Česku zastupuje.

Podle tiskového mluvčího Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Martina Švandy měla firma patnáct dnů na to, aby se proti rozhodnutí odvolala. A to neučinila. "Mohu potvrdit, že rozklad proti našemu rozhodnutí jsme neobdrželi. Protože lhůta skončila teprve ve čtvrtek minulého týdne, čekáme ještě několik pracovních dnů, abychom si byli zcela jistí, pokud by byl třeba někde na cestě," sdělil Švanda.

Úsek u Hvězdonic tak bude opravovat sdružení firem Metrostav, Swietelsky a Hochtief. To původně podalo druhou nejnižší nabídku, ve výši 549 milionů korun. Serenissima nabídla částku o 150 milionů nižší.

Zbývá vám ještě 60 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se