Výrobce antivirových programů – společnost Avast Software – obsadí polovinu velké administrativní budovy v Praze-Pankráci. Přitom ještě loni na jaře Avast avizoval, že si pronajme přibližně třetinu budovy s názvem Enterprise Office Center, která je aktuálně ve výstavbě. Při příležitosti dosažení nejvyššího bodu stavby - 50 metrů nad zemí – to oznámila společnost Erste Group Immorent, jež je developerem projektu.

Podle provozního ředitele Avastu Ondřeje Vlčka IT firma letos nabírá 200 nových zaměstnanců. Avast si tak pronajme v Enterprise namísto 11 tisíc zhruba 15 tisíc metrů čtverečních. Přitom ještě před rokem jí v budově Trianon u stanice metra Budějovická "stačilo" 3800 metrů čtverečních. V současné době zaměstnává Avast kolem 480 lidí v pražské centrále a dalších 70 jinde ve světě - například v USA nebo v Číně, potvrdila iHNed.cz personální ředitelka firmy Kamila Štěpánková.

Enterprise patří mezi dvě největší kancelářské budovy, které budou v letošním roce dokončené. Její kapacita je něco přes 29 tisíc metrů čtverečních kancelářských ploch. Kromě Avastu, který se má do novostavby stěhovat na přelomu letošního a příštího roku, zatím developer žádné jiné budoucí nájemce neoznámil.

HNBYZNYS NA TWITTERU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

120 metrů dlouhá stavba vyrůstá na pozemku, který se nachází mezi kancelářskou budovou Gemini (taktéž od developera Erste Group Immorent) a magistrálou. Dokončena má být na konci letošního roku. Vedení developerské firmy již dříve vyčíslilo investici do projektu Enterprise na 70 milionů eur (1,9 miliardy korun).

Novostavba je řešena jako energeticky úsporná. Až čtvrtinu nákladů na chlazení ušetří venkovní žaluzie osazené na všech oknech s možností individuální regulace stínění a pronikání slunečního záření, které zabraňují pronikání tepla do budovy. Celkové úspory nákladů na energie v porovnání s jinými budovami porovnatelné velikosti dosahují až 25 procent.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist