Sázkové společnosti Fortuna Entertainment Group v letošním prvním čtvrtletí klesl provozní zisk EBITDA meziročně o 21 procent na 7,4 milionu eur (203 milionů korun). Objem přijatých sázek stoupl o pětinu na 199,3 milionu eur (téměř 5,5 miliardy korun). Analytici podobný výsledek čekali.

"Čtvrtletní výsledky Fortuny jsou v souladu s očekáváním trhu, a dokonce jej překračují v objemu přijatých sázek. Pro akciový trh je zpráva spíše neutrální, možná lehce pozitivní," řekl analytik BH Securities Petr Hlinomaz. Celý letošní rok bude podle něj pro Fortunu obecně asi slabší. Očekává se totiž menší počet velkých sportovních akcí, byly zrušeny manipulační poplatky na Slovensku a zpřísňují se legislativní podmínky v loterijním a sázkovém byznysu v ČR. Na pražské burze akcie Fortuny před 10. hodinou oslabovaly o 1,45 procenta na 98,55 koruny.

"Přijaté sázky rostly dvouciferným tempem na všech našich klíčových trzích, podpořeny zejména růstem na on-line sázení," uvedl generální ředitel Fortuny Per Widerstrom. "Na úrovni hrubých výher jsme dle očekávání pocítili dopad zrušení manipulačního poplatku na Slovensku a nevýhodných výsledků fotbalových zápasů hlavně v měsíci březnu," dodal. Objem hrubých výher v prvním čtvrtletí meziročně vzrostl o 3,7 procenta na 35,4 milionu eur.

Růst objemu přijatých sázek podle firmy podpořil zejména dvouciferný růst sázení po internetu, který nastal ve všech zemích, kde Fortuna působí. Ve sportovním sázení společnost přijala sázky za 194,6 milionu eur, v loteriích za 4,7 milionu eur. V obou případech přijaté sázky vzrostly víc než o pětinu.

Hrubé výhry z kurzového sázení se proti loňskému prvnímu čtvrtletí zvýšily o tři procenta na 33,3 milionu eur. "Z toho hrubé výhry z kurzového sázení po internetu dosáhly v prvním čtvrtletí 2015 významného meziročního růstu o 22,9 procenta na 19,9 milionu eur," upozornila firma.

Fortuna Entertainment Group je největším středoevropským provozovatelem kurzových sázek. Působí v Česku, na Slovensku, v Polsku a Maďarsku. S akciemi firmy se obchoduje na pražské a varšavské burze, majoritním vlastníkem je finanční skupina Penta.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru