Skupině Pražská energetika (PRE), která je třetím největším dodavatelem elektřiny v Česku, klesl podle informací na pozvánce na valnou hromadu společnosti loni zisk po zdanění o 10,9 procenta na 2,4 miliardy korun. Samotná Pražská energetika a.s. bez zahrnutí výsledků dalších dceřiných společností meziročně zvýšila čistý zisk o 2,1 procenta na 1,9 miliardy korun. Podle vedení společnosti jsou důvodem vyšší finanční výnosy.

Z pozvánky vyplývá, že představenstvo PRE navrhlo valné hromadě vyplatit z loňského zisku dividendu 442 korun za akcii. Jde o stejnou výši jako loni a předloni.

Kromě schválení dividend a účetních závěrek bude valná hromada schvalovat vyplacení části zisku členům představenstva a dozorčí rady. Navrhovaných 24,2 milionu korun nevybočuje z úrovně z minulých let.

HNBYZNYS NA TWITTERU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

PRE má téměř 700 000 odběratelů a zaměstnává asi 1390 lidí. Mezi její základní aktivity patří prodej, obchodování a distribuce elektřiny. Plných 58 procent společnosti vlastní Pražská energetika Holding, jehož majoritním vlastníkem je město Praha.

Mezi dceřiné společnosti skupiny patří PREdistribuce, která je držitelem licence na distribuci elektřiny na území Prahy a Roztok, dále PREměření, která se zaměřuje na poskytování služeb v oblasti měření a eYello CZ, jež pod značkou Yello Energy působí jako alternativní dodavatel elektřiny a plynu. Skupina provozuje i mobilního operátora PREmobil.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru