Firma Country Life přebudovala za posledních 10 let areál zkrachovalého JZD v Nenačovicích u Berouna do podoby multifunkčního areálu, v němž prodává biopotraviny a poskytuje i další služby. Například z opuštěného seníku vznikl velkoobchodní sklad, prostor kravína posloužil jako sídlo společnosti, balírna či pekárna.

I díky tomu získala společnost ocenění v soutěži E.ON Energy Globe Award ČR, známé jako ekologický oskar. Cena v tuzemsku vyzdvihuje nejlepší inovativní projekty z oblasti životního prostředí a úspory energie. Společnost Country Life vyhrála v kategorii Firma. O výsledcích rozhodla komise pod záštitou Akademie věd ČR.

Za vítěze v kategorii Obec porota určila projekt základní školy Karla Malicha v Holicích. Ta je vůbec první veřejnou pasivní stavbou v České republice.  V kategorii Mládež komise ocenila sdružení Tereza, které již od 90. let v České republice koordinuje programy ekologického vzdělávání určené mládeži. V kategorii Kutil si prvenství odnesl Pavol Floriš se svým unikátním zařízením pro čerpání a čištění vody za využití větrné energie.

Zbývá vám ještě 50 % článku
Předplatné za 40 Kč na 4 týdny
  • První měsíc za 40 Kč, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se