Největší americká banka JPMorgan Chase & Co. zvýšila ve druhém čtvrtletí čistý zisk meziročně o pět procent na 6,3 miliardy dolarů (zhruba 155 miliard korun). Celkové příjmy podniku nicméně klesly o tři procenta na 24,5 miliardy dolarů, a to mimo jiné kvůli nižším příjmům v divizi hypotečního bankovnictví. Oznámila to dnes firma. K nárůstu zisku přispěly nižší výdaje.

List The Wall Street Journal koncem května uvedl, že banka JPMorgan plánuje zrušit více než 5000 pracovních míst, což jsou nejméně dvě procenta její celkové pracovní síly. Rozhodnutí souvisí podle listu s obecnějším trendem v bankovním odvětví, kde je patrný posun k internetu a mobilnímu bankovnictví.

Výkonný ředitel banky Jamie Dimon v květnu na investorské konferenci prohlásil, že běžná pobočka JPMorgan přijde v příštích dvou letech o jednoho zaměstnance. Půjde hlavně o přirozený úbytek. Tím se zpravidla rozumí, že část zaměstnanců odejde do důchodu nebo si najde jiné místo.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist