Řecký akciový trh navzdory obnovení provozu bank zůstane v pondělí uzavřený. Uvedla to mluvčí aténské burzy. Řecká vláda banky spolu s burzou zavřela 29. června, aby zabránila kolapsu finančního systému, píše agentura Reuters.

HNBYZNYS NA TWITTERU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

V sobotu vláda nařídila, aby se v pondělí banky opět otevřely, výběry z účtů však ponechala omezené. Dosavadní denní limit 60 eur (zhruba 1600 Kč) sobotní vládní dekret pouze nahradil týdenním limitem 420 eur. Lidé tak mohou týdně získat z účtu stejnou částku jako doposud, nemusejí však peníze vybírat každý den.

"Tento dekret nám dnes neumožňuje otevřít," řekla agentuře Reuters mluvčí burzy. Nevyloučila však, že by se na řeckém akciovém trhu mohlo během tohoto týdne začít obchodovat.

Atény se minulý týden s eurozónou předběžně dohodly na nové finanční pomoci v objemu až 86 miliard eur podmíněné ekonomickými reformami a úspornými opatřeními. Dnes mají do Řecka dorazit první evropské peníze v podobě tříměsíčního překlenovacího úvěru ze staršího stabilizačního mechanismu Evropské unie.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru