ČNB nebude dál prošetřovat, zda prezident pražské burzy Petr Koblic porušil pravidla obchodování s akciemi, když kritizoval způsob, jakým byla telekomunikační firma O2 rozdělena. Koblicova kritika se soustředila zejména na to, jak majoritní vlastník O2, finanční skupina PPF, naložil s menšinovými akcionáři.

HNBYZNYS NA FACEBOOKU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin najdete také na Facebooku.

Podnět k prošetření regulátorovi podalo O2 25. června. "Na základě uvedeného podnětu neshledala ČNB důvody pro zahájení správního řízení," odpověděla banka e-mailem bez dalších podrobností na dotaz HN.

Zbývá vám ještě 50 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se