Americký softwarový gigant Microsoft potvrdil, že jeho nový operační systém Windows 10 si během 24 hodin od jeho uvolnění stáhlo přes 14 milionů uživatelů. Někteří experti se dokonce obávali, že by takové množství stahovaných dat mohlo ovlivnit chod celého internetu. To se ale nepotvrdilo.

Středeční uvolnění nové verze populárního operačního systému bylo nejrozsáhlejší aktualizací v historii internetu a dosáhlo rekordního využití šíře pásma.

Microsoft si pro toto uvolnění rezervoval kapacitu doručovací sítě o rychlosti 40 terabajtů za sekundu. Pro zajímavost: konkurenční Apple disponoval při své tiskové konferenci, která je jedním z nejsledovanějších videopřenosů na internetu, rychlostí "jen" osm terabajtů za sekundu.

Společnost předpokládá, že do roku 2018 by nové Windows 10 měly být nainstalovány na miliardě zařízení. Nicméně zde je nutné podotknout, že i přes zatím kladné ohlasy analytici upozorňují na zvyšující se konkurenční prostředí. Je tedy klíčové, jak systém uspěje na trhu v boji se systémy od Googlu a Applu.

Microsoft svůj nový operační systém uvolňuje po vlnách. K většině uživatelů se tedy systém teprve dostane a lze očekávat ještě větší počet stažení. Nový systém nabízí společnost pro uživatele starších verzí Windows 7, 8 a 8.1, kteří si jej rezervují do jednoho roku, zdarma. Verze pro firmy zůstávají placené.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist