V americkém Microsoftu pokračují změny v nejvyšším vedení. Po nedávném odchodu tří vysokých manažerů, mezi kterými byl i šéf divize přístrojů a bývalý generální ředitel Nokie Stephen Elop, z firmy odchází i viceprezident vývojářské divize PJ Hough, který ve firmě působil 15 let. Informace přinesl technologický server Re/code. Změny přichází jako součást dlouhodobé restrukturalizace firmy, za kterou stojí generální ředitel Satya Nadella, který se funkce ujal loni.

Kromě Hougha opustí své posty další dva manažeři z týmu, který má na starosti operační systém Windows. To se dotkne i nejvýše postaveného Čecha ve společnosti Aleše Holečka. Ten končí na pozici viceprezidenta vývoje Windows a přechází do týmu, který má na starosti kancelářský balík Office. Další viceprezident David Treadwell, jenž ve firmě pracuje 26 let, pak odchází do oddělení, které má na starosti cloudovou technologii.

Jak také informuje Re/code, nově ohlášenými změnami firma zrušila své původní rozhodnutí. Podle nejmenovaného zdroje totiž Microsoft týmu Windows oznámil, že skončí další viceprezident William Kennedy a na jeho místo dosedne právě Holeček. Kennedy ale nakonec na svém místě zůstává. Samotná společnost odmítla celou věc komentovat.

Satya Nadella tak nyní učinil další krok v restrukturalizaci firmy. Divize Windows již prodělala řadu zásadních změn, a to nejen personálních. Společnost před nedávnem uvedla na trh nový operační systém Windows 10, který je pro majitele předchozích verzí dostupný zdarma. Největší světový výrobce softwaru se tak snaží získat druhý dech hlavně v mobilních zařízeních, kde se jeho operačnímu systému nedaří porážet konkurenční Android od Googlu a iOS od Applu.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru