Skupina Synot se prostřednictvím své kyperské společnosti Synot International Limited stala strategickým investičním partnerem australského výrobce herních zařízení a her kasinového typu Atlas Gaming. V pondělí o tom informovala mluvčí Synotu Magda Pekařová.

HNBYZNYS NA FACEBOOKU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin najdete také na Facebooku.

"Tuto spolupráci nevnímáme pouze jako investici. Společný projekt koresponduje s naší dlouhodobou strategií, která spočívá ve vyhledávání nových trhů. V neposlední řadě bude mít uvedená spolupráce pozitivní dopad na celou skupinu Synot. Především jde o navýšení výroby a tím i zaměstnanosti, a to především v uherskohradišťském regionu," uvedl obchodní ředitel skupiny Synot Miroslav Valenta mladší.

Představitelé Synotu se se zástupci australské firmy setkali poprvé začátkem roku na výstavě v Londýně. "Zjistili jsme, že se jedná o společnost, kterou tvoří světoví odborníci s mnohaletými zkušenostmi. Tato mladá firma má za sebou vývoj prvních herních platforem, nicméně scházeli jí investoři," doplnil Valenta.

Synot se podle něj rozhodl Australany podpořit, a rozšířit tak své investice i na tento kontinent. Společnost Synot International Limited tak do Atlas Gamingu vstupuje jako strategický investor společně s Grand Parade Investments Limited (GPI), která se hernímu a zábavnímu průmyslu věnuje v Jižní Africe. Společným cílem je podle Pekařové mezinárodní rozvoj Atlas Gamingu a distribuce jeho produktů do dalších zemí.

Skupinu Synot ovládá senátor Ivo Valenta. Firmu založil s otcem a bratrem v roce 1991. Zpočátku se zaměřila na provozování výherních automatů, nyní podniká i v dalších oblastech. Její vrcholový management sídlí na Kypru. Valenta vedle byznysu vstoupil i do politiky, když byl loni na podzim zvolen senátorem za Uherskohradišťsko.

Skupina Synot již expandovala do 13 zemí a vyhledává další trhy. Nyní působí hlavně v Evropě, kde chce vstoupit také na on-line trh, v severní Africe a nově i v Asii. Celkově zaměstnává asi 3000 lidí, její roční obrat je kolem 12 miliard korun.