Inspirace založit "šatotéku" dostihla Kateřinu Říhovou v Barceloně, kde podobné koncepty na sdílení módních výtvorů již nějakou dobu fungují. Katalánská metropole jí obrátila život naruby hned dvakrát. "Zaprvé jsem tam jednoho letního dne potkala sympatického Kolumbijce, kterého jsem si za dva roky vzala, a podruhé, když mě v dubnu roku 2013 napadlo založit Reparádu," usmívá se Říhová s tím, že Barcelona má neopakovatelně inspirující atmosféru.

Kateřina Říhová (28)

Pochází z Brna. Vystudovala práva na Karlově univerzitě a sociologii na Masarykově univerzitě. Aktuálně pracuje v exportu, od srpna pak na pozici produktové manažerky. Jejími koníčky jsou cizí jazyky, fotografování, móda a design, cestování a literatura.

Ve Španělsku si absolventka práv uvědomila, že je jí bližší kreativní prostředí než svázaný svět paragrafů. "Vše nasvědčovalo tomu, že skončím v nějaké advokátní kanceláři nebo na soudě. Ve slunné Barceloně jsem se víc a víc přesouvala k prostředí marketingu, start-upů, lokálního designu a obchodu obecně. Uvědomila jsem si, že v práci potřebuji cítit svobodu a to mi v kanceláři chybělo," vzpomíná.  

Inspiraci nacházela i mezi svými španělskými přáteli. "Zapůsobila na mě jejich aktivita a nadšení. Vlivem krize se tehdy pouštěli do netradičních - často velmi odvážných - projektů. Líbí se mi, když se lidé nebojí a k věcem přistupují jinak než ostatní. I když to třeba není vždy úspěšná cesta, vždycky je posune dál, přinese inspiraci a čerstvý vítr i do společnosti," míní Říhová.

Konec skvostů z druhé ruky

Okolí na nápad pustit se do podnikání reagovalo nadšeně i ustrašeně. "Rodiče měli pocit, že bych se měla vydat spíš klasickou cestou a od podnikání mě odrazovali. Zároveň mi ale hodně pomáhali. Někteří přátelé mě nadšeně podporovali, jiní zase měli za blázna," vzpomíná Říhová.

Do nejistého byznysu se pustila společně s Markétou Melendéz, a jak to ve všech nových projektech bývá, na začátku si jejich zakladatelé dělají vše úplně sami. "Vytvářím koncept, navrhuji oblečení, vybírám látky, fotím, píši, hledám kontakty, domlouvám zakázky i spolupráce," vyjmenovává mladá podnikatelka Říhová. Jen šití modelů přenechává dvěma profesionálním švadlenám, které tvoří šaty přímo na míru zákaznicím.

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 70 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Mobilní aplikaci HN
  • Web bez reklam
  • Odemykání obsahu pro přátele
  • On-line archiv od roku 1995
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek? Dočtěte si ho za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.