Největší evropský výrobce sportovního zboží Adidas koupil u Moskvy komplex skladů v transakci, jejíž hodnotu zdroje z realitního trhu odhadly na 70 až 100 milionů dolarů (až 2,4 miliardy korun). Je to od firmy gesto důvěry v ruský trh, přestože vyhlídky tamní ekonomiky jsou nepříznivé a kurz rublu klesá, uvedla ve středu agentura Reuters.

Adidas loni v listopadu kvůli propadu kurzu rublu oznámil, že omezí plán otevírání nových prodejen v Rusku zhruba na 30 ročně z již dříve sníženého plánu zhruba 80 obchodů za rok.

Německá firma ale využila nízkých cen nemovitostí a koupila skladištní areál PNK-Čechov II o výměře 120 000 čtverečních metrů, který se nachází asi 50 kilometrů jižně od Moskvy. Od roku 2012 si tam Adidas pronajímá zhruba 65 000 metrů čtverečních, uvedly zdroje Reuters.

%insert_attachment[59500830] priloha.html%

Adidas žádné podrobnosti o koupi skladů nesdělil. "Věříme v dlouhodobý potenciál ruského trhu, a rozhodli jsme se proto investovat do tohoto zařízení," uvedl mluvčí firmy.

"Adidas zaplatil relativně nízkou cenu. Při výši nájemného v dlouhodobých nájemních smlouvách je výhodnější koupě než pronájem," uvedl jeden ze zdrojů.

Adidas minulý týden oznámil, že jeho provozní zisk se ve druhém čtvrtletí zvýšil téměř o osm procent na 234 milionů eur (přes šest miliard korun). Firma těžila ze silné poptávky v západní Evropě a Číně i ze slabšího kurzu eura.