Jihomoravské inovační centrum představilo finalisty sedmého ročníku akcelerátoru StarCube. Do programu se přihlásilo 88 týmů ze 32 zemí, poprvé také projekty z Austrálie a Afriky. Nakonec ale šanci rozjet úspěšný byznys dostalo deset začínajících firem. Program pomáhá v rozvoji firmám, které se věnují kybernetické bezpečnosti a takzvanému internetu věcí, tedy technologii, která například propojuje zařízení v domácnosti.  

Podle šéfa startupových programů JIC Vojtěcha Krmíčka měly o program největší zájem firmy ze zahraničí. "Za pět let akcelerátoru vidíme velký posun v kvalitě týmů, letošní výběr byl obzvlášť náročný. Zahraničních týmů jsme měli v přihláškách nadpoloviční většinu," uvádí Krmíček.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se