Energetické firmě EP Energy vzrostly v pololetí tržby o téměř procento na 1,18 miliardy eur (asi 32 miliard korun). Provozní zisk se zvýšil o tři miliony eur na 216 milionů eur (5,8 miliardy korun). EP Energy, která spravuje většinu energetických aktivit Energetického a průmyslového holdingu (EPH), to v pátek uvedla v tiskové zprávě.

Investice se zvýšily přibližně o 65 procent na 76 milionů eur, a to kvůli jednorázovým investicím reagujícím na evropskou direktivu o průmyslových exhalacích.

EP Energy je největším dodavatelem tepelné energie v Česku a současně druhým největším domácím výrobcem elektřiny. Vedle českého trhu působí na Slovensku a v Německu.

Holding EPH zahrnuje 40 podniků z Česka, Slovenska, Německa a Polska, které působí v těžbě uhlí, výrobě elektřiny a tepla, distribuci tepla a obchodu s elektřinou a plynem.

Největšími akcionáři EPH jsou podnikatelé Daniel Křetínský a Patrik Tkáč, kteří společně drží dvě třetiny akcií. Zbytek patří skupině J&T.

HNBYZNYS NA TWITTERU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

Holding na začátku ledna koupil šest plynových a jednu tepelnou elektrárnu v Itálii. Před měsícem EP Energy koupila od francouzské firmy EdF podíl 95,6 procenta v maďarských teplárnách Budapesti Erömü, které sdružují tři plynové elektrárny a dodávají 60 procent spotřeby tepla maďarské metropole.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru