Vzácné mokřady v Bělé na Prostějovsku, kde se usídlily ohrožené druhy motýlů a rostlin. Nebo údolí Hamerského potoka na Jindřichohradecku, kde také rostou vzácné rostliny a žijí ohrožené druhy slepýšů, užovek nebo například ohrožení ledňáčci a datlové.

Tato a další místa v Česku se podařilo vykoupit v kampani Místo pro přírodu, kterou už deset let tradičně organizuje Český svaz ochránců přírody (ČSOP). Jelikož jsou už tato území soukromá, svaz ochránců přírody je nejen chrání před developery a zástavbou, ale také se o tamější přírodu stará tak, aby zde ohrožená zvířata a rostliny mohly dlouhodobě přežít.

Plocha 150 fotbalových hřišť

Například tím, že dobrovolníci odstraňují náletové rostliny, které by dusily vzácné druhy, hloubí tůně nebo louky pravidelně kosí tak, aby ohrožené druhy přežily, ale neuchytily se ty, které tam nepatří. Celkem se tak podařilo vykoupit a zachránit 120 hektarů cenné přírody, tedy zhruba 150 fotbalových hřišť.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 60 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.