Rehana Ježková měla k šicímu stroji vždy blízko. Závodně tančila, a protože chtěla na soutěže nosit originální oblečení, šila si ho sama. Ve svých dívčích snech dokonce uvažovala o tom, že by jednoho dne mohla mít butik se společenskými šaty. Že nakonec rozjede úspěšný byznys s oblečením pro "šátkařky", ji ale nikdy nenapadlo. "Nasměrovaly mě děti a jsem za to vděčná," říká dnes úspěšná živnostnice.

Svého syna a dceru nosila Ježková "na těle", ale bojovala s nedostatkem vhodného oblečení, které by si přes šátek v zimě oblékala. "K sehnání v té době bylo akorát zboží, které se dováželo odněkud ze Skandinávie, bylo drahé, nekvalitní a nehezké. Ty šátky jsou překrásné, a když už je mám něčím zakrývat, nemusí to vypadat jako bunda na ryby," vysvětluje Ježková, proč se rozhodla šít si vlastní oblečení.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se