Rehana Ježková měla k šicímu stroji vždy blízko. Závodně tančila, a protože chtěla na soutěže nosit originální oblečení, šila si ho sama. Ve svých dívčích snech dokonce uvažovala o tom, že by jednoho dne mohla mít butik se společenskými šaty. Že nakonec rozjede úspěšný byznys s oblečením pro "šátkařky", ji ale nikdy nenapadlo. "Nasměrovaly mě děti a jsem za to vděčná," říká dnes úspěšná živnostnice.
Svého syna a dceru nosila Ježková "na těle", ale bojovala s nedostatkem vhodného oblečení, které by si přes šátek v zimě oblékala. "K sehnání v té době bylo akorát zboží, které se dováželo odněkud ze Skandinávie, bylo drahé, nekvalitní a nehezké. Ty šátky jsou překrásné, a když už je mám něčím zakrývat, nemusí to vypadat jako bunda na ryby," vysvětluje Ježková, proč se rozhodla šít si vlastní oblečení.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.










