Psal se rok 2012, když v kanceláři Výzkumného technologického institutu (VTI) zazvonil telefon a ze sluchátka se ozval anglicky mluvící hlas. Na druhém konci byl Španěl Eduardo, který se o české firmě dočetl na internetu a zaujala ho její technologie čištění vody bez použití chemie. Měl ovšem poněkud kuriózní dotaz: zajímalo ho, zda by tímto způsobem šlo vyčistit i kejdu. Jak se později ukázalo, nejen že společnost prasečí odpad dokázala přeměnit na pitnou vodu, ale navíc vymyslela způsob, jak z něj získat peletky. S nápadem loni zvítězila v soutěži Česká inovace a nyní i v soutěži Ignite.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se