Teplárenské skupině MVV Energie CZ klesl ve finančním roce od začátku října 2014 do konce září 2015 meziročně čistý zisk o desetinu na 342,5 milionu korun. Celkové tržby se pak snížily téměř o šest procent na 2,3 miliardy korun. Vyplývá to z výroční zprávy, kterou skupina zveřejnila na webových stránkách.

V porovnání s předchozím obdobím klesly i tržby z prodeje samotného tepla. Toho MVV prodala v uplynulém finančním roce 716 tisíc MWh, o 4,5 procenta meziročně méně. "Tržby z prodeje tepla proti roku 2013-2014 mírně poklesly. Je to dáno částečně vlivem úsporných opatření na straně zákazníků a taktéž počasím, kdy panovala na území celé České republiky velmi teplá zima," sdělila skupina ve zprávě.

Uvedla, že v důsledku snížení cen na světových trzích došlo i k poklesu tržeb z prodeje elektrické energie. Elektřiny skupina v období prodala 193 tisíc MWh, meziroční pokles tak činil tři procenta. MVV podotkla, že také na výrobu a prodej elektřiny měla vliv především mírná zima. "Je to způsobeno tím, že elektrická energie se v rámci skupiny vyrábí pouze formou vysoce účinné kogenerace, a její výroba je proto závislá též na výrobě a prodeji tepla," dodala skupina.

MVV Energie CZ patří k největším teplárenským skupinám v Česku. Tvoří ji 15 dceřiných společností a působí v 15 městech České republiky, zejména na Moravě, v severních Čechách a na Vysočině. Celkově má 523 zaměstnanců.

Mateřskou společností skupiny je MVV Energie CZ, která byla založena v roce 1993 a od roku 1999 je dceřinou společností německého energetického koncernu MVV Energie AG se sídlem v Mannheimu v Německu.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru