Celkem 290 metrů dlouhý tanker The Energy Atlantic je symbolem nové role, kterou chtějí Spojené státy hrát ve světě energetiky. Z terminálu Sabine Pass v Louisianě mohutná loď v těchto dnech odveze první zásilku zkapalněného zemního plynu (LNG) získaného z amerických břidličných nalezišť.
Plyn, jenž nyní pod tlakem proudí do tankeru, pochází od firmy Cheniere Energy, která terminál vlastní a provozuje. Objednala si ho britská společnost BG Group. Jedná se o první zemní plyn vytěžený na území USA (s výjimkou Aljašky), který zamíří do zahraničí.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.











