Obrovský přerod zažívá v současnosti závod automobilky Škoda ve východočeských Kvasinách. Kvůli podstatnému navyšování výrobní kapacity odstartoval na tuzemské poměry nevídanou náborovou kampaň.

Billboardy lákající nové pracovníky visí dokonce v regionech stovky kilometrů vzdálených od této továrny. "Je to obrovsky vzrušující doba a jsem moc rád, že při tom můžu být," svěřil se vedoucí výroby vozů v Kvasinách Jiří Černý.

Na začátku příštího roku by měl počet zaměstnanců v továrně dosáhnout téměř sedmi tisíc. To je obrovský nárůst oproti stavu ještě před dvěma roky. Daří se získávat potřebný počet a strukturu lidí?

Daří, i když to není jednoduché. S nedostatkem patřičně kvalifikovaných lidí se potýkají snad všechny průmyslové podniky v Česku. Musíme proto dělat náborové kampaně například v nedalekém Polsku, v brzké době také převedeme padesát dělníků z původní montovny montážního závodu Škodovek v Solomonovu na Ukrajině.

Škoda chce do roku 2025 vstoupit na 18 nových trhů. Za letošní rok čeká rekordní výsledky - čtěte ZDE

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.