Automobilka Škoda Auto zvýšila na domácím trhu v ČR v loňském roce prodej o více než 11 procent na 82 000 vozů. Překonala tak dosavadní rekord z roku 2015, kdy prodala o osm tisíc automobilů méně. Vyplývá to ze středečních informací firmy. Údaje o celém trhu zveřejní Svaz dovozců automobilů ve čtvrtek.

Škoda své výsledky překonávala i v jednotlivých měsících s výjimkou července 2016, v němž probíhala plánovaná třítýdenní celozávodní dovolená. Například v prosinci zvýšila meziročně prodej o 900 vozů na 6600 prodaných aut. Nejúspěšnějším měsícem byl červen s rekordem 7965 prodaných aut. Úspěšně se vyvíjel také program prodeje prověřených ojetých vozů Škoda Plus, který zvýšil odbyt o šest procent na 36 000 aut.

"Škoda má za sebou první rok se zásadně modernizovanou prodejní a servisní sítí, díky které jsou profesionální prodejci schopni nabízet zákazníkům služby té nejvyšší úrovně a standardů," uvedl ředitel Škody Auto ČR Luboš Vlček.

Nejprodávanějším modelem na českém trhu byla loni Škoda Octavia, kterou si pořídilo více než 28 000 zákazníků. Na druhém místě je Škoda Fabia s 21 500 vozy a třetím nejoblíbenějším českým modelem je Rapid s 11 000 prodanými vozy. Na čtvrtém místě skončil Superb, rovněž s téměř 11 000 prodanými vozy, což je o 86 procent více než v předchozím roce.

Každé třetí prodané vozidlo značky v ČR bylo financováno prostřednictvím Škoda Financial Services. Trendem v oblasti financování je stále dlouhodobý pronájem vozů soukromým osobám, který si v loňském roce prostřednictvím programu "Škoda Bez starostí" sjednalo více než 1,5 tisíce nových zákazníků. Nejžádanější byly modely Octavia, Rapid a Yeti.

Škoda Originální díly vykázala růst obratu téměř o sedm procent a Originální příslušenství o 15 procent.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist