Společnost Leo Express, jejíž dluhopisy se obchodují na pražské burze, nebyla ani druhý rok v řadě schopná splnit svou základní povinnost vůči České národní bance (ČNB). Z toho důvodu dostala pokutu jeden milion korun.

Vlakový dopravce nezveřejnil včas auditovanou výroční zprávu za rok 2015 a ani ji v termínu nedodal regulátorovi. Stalo se tak až 22. prosince 2016. Přitom podle zákona tak musí emitent cenných papírů kotovaných na burze učinit do čtyř měsíců po konci účetního období.

Firma vydala dluhopisy po svém vstupu na železnici v roce 2012, poté ale výrazně změnila podmínky v neprospěch jejich vlastníků. Těm bylo společností dvakrát nabídnuto odkoupení dluhopisů, většina z vlastníků toho využila. Část jich ale dluhopisy stále drží, a to v hodnotě 17,5 milionu korun. Proto firma musí výroční zprávy do ČNB nadále zasílat. Splatnost dluhopisů je letos.

"LEO Express je společnost, která je snad nejvíce transparentní ze všech dopravních společnosti v ČR. Publikujeme výsledky i v průběhu roku. Bohužel se nepodařilo včas dokončit auditní práce, což bylo i způsobeno přechodem na nový IT systém. Budeme o výši pokuty ještě jednat, nesplacená část emise činí pouze 17,5 milionu korun, což je relativně malá částka," uvedlo tiskové oddělené Leo Express.

Leo Express o tom, že nestihne auditovanou výroční zprávu včas dodat, informoval ČNB už na konci dubna. Na svých internetových stránkách místo toho vydala jen zprávu bez auditovaných finančních výsledků.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 60 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.