Americká technologická společnost Facebook otevře nové kanceláře v centru Londýna, a vytvoří tak 800 pracovních míst. Více než z poloviny půjde o inženýrské pozice, čímž vznikne největší inženýrské centrum mimo Spojené státy. V prostorách bude podle pondělního oznámení společnosti sídlit rovněž první firemní startupový inkubátor LDN_LAB, který bude pomáhat se zahájením činnosti britským digitálním podnikům.

Facebook působí v Británii již desátý rok, po otevření nového centra bude v zemi ke konci příštího roku zaměstnávat více než 2300 lidí. Firmu, podobně jako další digitální giganty z USA Google a Amazon, neodradilo ani britské rozhodnutí opustit Evropskou unii. Google loni oznámil, že v Londýně postaví nové centrum, které má pojmout více než 7000 zaměstnanců.

"Británie není jen nejlepším místem k nastartování byznysu, ale také nejlepším místem pro jeho rozvoj," řekl serveru BBC britský ministr financí Philip Hammond. Rozhodnutí Facebooku označil za "známku důvěry" v Británii.

Novou sedmipodlažní centrálu Facebooku v londýnském West Endu navrhl architekt Frank Gehry, autor Guggenheimova muzea v Bilbau. Kromě inženýrů a vývojářů v něm budou sídlit i marketingoví odborníci a prodejci.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru