Ve světle stále rostoucí obliby kryptoměn se ukazuje, že Česko v této oblasti patří mezi premianty. A to nejen co do technologické části – v tuzemsku se vyrábí například světově nejpopulárnější hardwarová peněženka Trezor –, ale i co do reálného využití bitcoinu a jemu podobných měn v běžném životě.

Vypovídají o tom minimálně čísla z projektu Coinmap.org, který sleduje místa, v nichž se dá kryptoměnami platit. Podle jeho statistik (po vyloučení mikrostátů) je Česko zemí s druhou největší hustotou těchto obchodů na světě. A to hned za Slovinskem.

Země obchodů obyvatel na obchod
Slovinsko 85 24 409
Česká republika 321 33 034
Černá Hora 17 36 952
Rakousko 219 39 629
Švýcarsko 197 42 232
Estonsko 31 42 430
Lucembursko 11 51 522
Slovensko 98 55 503
Nizozemsko 297 57 032
Kanada 520 69 134

Jak vyplývá z tabulky, celkem je v Česku 321 míst, kde se dají kryptoměny využít. Bitcoinem se dá platit například i v největším internetovém obchodě Alza.cz. A HN proto mezi těmito obchodníky udělaly průzkum, který měl ukázat, co je k tomu vede. Celkem se ho zúčastnilo šest desítek respondentů.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 50 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.