Prodej nových osobních aut v lednu vzrostl o 12 procent na 23 219 vozů, což je rekord za tento měsíc. Škoda získala podíl téměř 37 procent. Oznámil to v pondělí Svaz dovozců automobilů.

Škoda v lednu zvýšila prodej o 32 procent na 8532 vozů, následují Volkswagen s pětinovým poklesem prodeje na 2366 aut a třetí Hyundai s 1513 prodanými auty, což je o procento meziročně víc. Na dalších místech jsou Ford, Dacia, Peugeot a Toyota.

Nejprodávanějšími modely jsou Škoda Octavia s 2655 prodanými vozy, následují další modely Škody Fabia, Rapid a Superb. Na pátém místě je Volkswagen Golf. Z hlediska paliva vedou auta na benzin s podílem téměř 62 procent, následují vozy na naftu s 35 procenty.

Prodeje lehkých užitkových automobilů meziročně klesly o pět procent na 1386 vozů. První je Volkswagen s 252 auty, následují Peugeot a Fiat. Prodej nákladních aut stagnoval na 836 vozech. Nejvíce prodaly DAF, Scania a Mercedes-Benz. odbyt autobusů se zvýšil o 98 procent na 95 vozidel.

Kategorie motocyklů zaznamenala meziroční pokles o 12 procent na 557 prodaných strojů. První je Honda s 76 registrovanými motocykly, druhá je CF Moto a třetí KTM.

* - údaje za rok 2018 jsou pouze za leden

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist