Vedení telekomunikační společnosti O2 navrhuje vyplatit akcionářům dividendu ve stejné výši jako loni. Představenstvo firmy ve čtvrtek oznámilo záměr vyplatit dividendu v hodnotě 21 korun na akcii. O dividendě budou akcionáři hlasovat na valné hromadě, pravděpodobně v květnu.

Výplata se skládá ze dvou složek. Celkem 17 korun na akcii půjde z nekonsolidovaného čistého zisku firmy. To představuje 98 procent zisku a je v souladu s dlouhodobým záměrem firmy vyplácet mezi 90 a 110 procenty profitu. Druhá část dividendy – ve výši 4 korun – půjde z takzvaného ážiového fondu, který obsahuje několik miliard korun získaných emisí akcií. Navržená výplata v celkové výši 21 korun se vztahuje k akciím s jmenovitou hodnotou deset korun. Ve čtvrtek to společnost uvedla v tiskové zprávě.

Zbývá vám ještě 60 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se