Vedení telekomunikační společnosti O2 navrhuje vyplatit akcionářům dividendu ve stejné výši jako loni. Představenstvo firmy ve čtvrtek oznámilo záměr vyplatit dividendu v hodnotě 21 korun na akcii. O dividendě budou akcionáři hlasovat na valné hromadě, pravděpodobně v květnu.

Výplata se skládá ze dvou složek. Celkem 17 korun na akcii půjde z nekonsolidovaného čistého zisku firmy. To představuje 98 procent zisku a je v souladu s dlouhodobým záměrem firmy vyplácet mezi 90 a 110 procenty profitu. Druhá část dividendy – ve výši 4 korun – půjde z takzvaného ážiového fondu, který obsahuje několik miliard korun získaných emisí akcií. Navržená výplata v celkové výši 21 korun se vztahuje k akciím s jmenovitou hodnotou deset korun. Ve čtvrtek to společnost uvedla v tiskové zprávě.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 60 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.