Tržby finanční skupiny Partners v roce 2017 vzrostly proti předchozímu roku o desetinu na 1,4 miliardy korun. Tahounem růstu byly investice, penze a rizikové životní pojištění. Stabilitu firma vykázala v hypotékách a úvěrech, kterých poskytla meziročně o téměř pět procent více. Skupina o tom v pondělí informovala v tiskové zprávě.

"Obratem jsme dosáhli nejlepšího roku od roku 2012, přitom s polovinou finančních poradců než před pěti lety. K tomu jsme vygenerovali navíc dalších 450 milionů korun budoucích příjmů v dalších čtyřech letech díky rozkládání odměn v čase u životního pojištění," komentoval výsledky generální ředitel Partners Petr Borkovec.

U jednorázových investic činil meziroční růst 50 procent, pravidelné investice se zvedly o 30 procent. "Klientům jsme v roce 2017 jednorázově investovali majetek 1,6 miliardy korun a pravidelné investice za 520 milionů korun ročně, celkově tak klientům spravujeme v podílových fondech více než 15 miliard korun," uvedl Borkovec.

V životním pojištění činil obrat 450 milionů korun, významně rostlo zejména rizikové životní pojištění, a to meziročně o 50 procent. V pojištění majetku činil růst Partners 16 procent na 120 milionů korun.

Partners se v roce 2009 stala největší finančně-poradenskou firmou v České republice. Do skupiny Partners patří i další projekty, a to Partners bankovní služby, Partners Akademie, Partners Média a Partners investiční společnost, založené koncem roku 2010. Skupina chce v roce 2019 otevřít vlastní životní pojišťovnu. Podala proto již žádost o udělení licence u České národní banky.

Mezi hlavní konkurenty skupiny patří mimo jiné firmy Broker Consulting, Fincentrum či Chytrý Honza. Například firmě Fincentrum loni stouply tržby v tuzemsku o desetinu na 1,21 miliardy korun a společnosti Chytrý Honza o 34 procent na téměř 500 milionů korun.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru