Filmová a televizní společnost The Weinstein Company zvažuje podat návrh na konkurz. Rozhovory o možném prodeji firmy, kterou spoluzakládal a řídil filmový producent Harvey Weinstein obviněný více než 70 ženami ze sexuálního obtěžování včetně znásilnění, selhaly. O nedělním rozhodnutí představenstva informují světová média.

Společnost se rozhodla aktivně usilovat o prodej, aby ochránila majetek a pracovní místa zaměstnanců. Jednání ale skončila bez podepsané dohody. Před dvěma týdny podal na firmu žalobu newyorský generální prokurátor. Žádá po ní blíže neurčenou sumu na odškodnění obětí údajného zneužití. "Řádný konkurzní proces" je podle sdělení představenstva "jediným životaschopným způsobem, jak maximalizovat zbylou hodnotu společnosti".

Její bývalý šéf patřil do října loňského roku k nejmocnějším mužům v Hollywoodu, na kontě měl filmy jako Pulp Fiction, Zamilovaný Shakespeare nebo Nespoutaný Django. Byl dárcem Demokratické strany a vystupoval jako bojovník za práva žen. Jeho nevybíravé chování k nim bylo přitom roky veřejným tajemstvím. Promluvily o něm i hvězdy jako Salma Hayeková, Gwyneth Paltrowová nebo Angelina Jolie.

Newyorský federální soud nyní projednává žalobu šesti žen, na které měl zaútočit, když s nimi byl o samotě. Weinstein soud žádá, aby řízení s ním zastavil, protože údajné útoky se odehrály dávno a o vydírání žaloba nepředložila žádné důkazy.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru