Top chart

  • Který koníček je nejlepší, když se chcete dostat do čela velké investiční banky? V případě Goldman Sachs je to dýdžejování. Bankéř David Solomon, jenž po večerech vystupuje jako DJ D-Sol v newyorských klubech (video jako důkaz), povýší na post generálního ředitele Goldman Sachs. Nahradí  tak odcházejícího Lloyda Blankfeina. O uvolněnou pozici usiloval také Solomonův kolega Harvey Schwartz, který je držitelem černého pásku v karate. Nakonec ale jako poražený hodil ručník do ringu a po jednadvaceti letech z Goldman Sachs odchází.   

DJ D SOL Instagram 25010080 926595390830354 4603124361900064768 n

Zdroj: @djdsolmusic Instagram

  • Katalyzátorem rozvoje leteckého odvětví v pražských Letňanech má být turbovrtulový motor pojmenovaný Catalyst. Tuzemská pobočka amerického výrobce GE Aviation chce, aby letecké motory z Letňan získaly dvě pětiny světového trhu s tímto typem pohonné jednotky.

GE Aviation

Zdroj: Matej Slávik, HN

  • Paštiky Hamé jedou v Číně. Pomáhá jim tam i prodej přes e-shop Alibaba. České firmě se rovněž daří dostat se na regály obchodů v Africe, zejména v Nigérii a Angole. Zajímavé bude, zda Alibaba i díky výrobkům Hamé nakonec uspěje v závodě s Applem a Amazonem o nejdražší firmu světa a dosáhne jako první tržní hodnoty jednoho bilionu dolarů. Šéf Hamé Martin Štrupl zkritizoval české biatlonisty za jejich rozhodnutí bojkotovat finále Světového poháru v ruské Tjumeni. Sportovci odmítli účast kvůli dopingovému skandálu v Rusku. Hamé je hlavní sponzor českého biatlonu.

  • Guvernér ČNB Jiří Rusnok měří teplotu české ekonomiky. Ta se podle něj přehřívá a důkazy jsou nejvíce patrné na trhu práce. Nezaměstnaných je velmi málo a mezi lidmi, kteří práci mají, tak sílí požadavky na vyšší mzdy. Ekonom Komerční banky Marek Dřímal s Rusnokem souhlasí a očekává, že centrální banka ve druhém pololetí zvýší dvakrát úrokové sazby, aby ekonomiku zchladila.

  • Státem ovládaná energetická společnost ČEZ zveřejní v úterý výsledky svého hospodaření za loňský rok. Mimo jiné uvidíme, jestli se jí podařilo dosáhnout očekávaného čistého zisku ve výši 19 miliard korun, což je o 600 milionů méně než v roce 2016. Na každý pád, od loňského ledna tržní cena akcií ČEZ stoupla zhruba o 35 procent.

Zbývá vám ještě 70 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se