Generální ředitel českého T-Mobilu a Slovak Telekomu Milan Vašina k 1. říjnu končí ve své funkci a zcela opouští telekomunikační kolos Deutsche Telekom, který obě operátorské firmy vlastní. Místo Vašiny do čela obou firem nastoupí španělský manažer José Perdomo Lorenzo, který se také stane členem představenstva zmíněných společností.

Operátor zatím neuvedl přesný důvod, proč Vašina, který T-Mobile vedl posledních sedm let, ve firmě končí. "Cítím, že je čas udělat zásadní změnu a předat pomyslný štafetový kolík dál," komentuje svůj odchod Vašina.

Český manažer do předchůdce T-Mobilu, operátora Paegas, nastoupil v roce 1997. Od roku 2002 vedl marketing T-Mobilu Slovakia, dnešního Slovak Telekomu, který od roku 2007 rovněž řídil. Od roku 2011 přešel do čela tuzemské sesterské firmy a předloni řídil integraci českého a slovenského operátora, kteří mají od té doby jediný management.  

Nastupující šéf T-Mobilu a Slovak Telekomu, šestačtyřicetiletý José Perdomo Lorenzo je manažerem s dvacetiletou praxí. Prošel prací pro amerického výrobce letadel Boeing, později působil ve španělské pobočce konzultantské firmy McKinsey. Osm let byl manažerem telekomunikačního koncernu Telefónica, kde působil ve španělském vedení firmy i v tuzemské pobočce Telefónica O2, konkurenta T-Mobilu, který nyní vlastní finanční skupina PPF Petra Kellnera. Perdomovou poslední pozicí bylo vedení paraguayské pobočky telekomunikační skupiny Millicom.

"Velmi se těším na to, že se stanu součástí skupiny Deutsche Telekom," komentuje svou novou roli Perdomo. "Tuto značku jsem vždycky obdivoval, stejně jako strategii a výkonnost obou poboček DT v České a Slovenské republice. Své síly chci zaměřit na podporu společností v dosahování dalšího udržitelného rozvoje a transformaci," uvádí manažer.

Výměna šéfa T-Mobilu následuje krátce poté, co došlo ke změnám v čele dvou hlavních konkurentů na trhu. O2 ke konci loňského roku nahradilo původního ředitele Tomáše Budníka Jindřichem Fremuthem. Krátce nato proběhla změna i v čele tuzemského Vodafonu. Šéfa Jiřího Báču tam v půlce ledna vystřídal Petr Dvořák.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist