Raiffeisenbank za tři čtvrtletí 2018 stoupl čistý zisk meziročně o 7,8 procenta na 2,68 miliardy korun. Celková aktiva banky klesla o 0,6 procenta na 354 miliard Kč v důsledku nižšího zůstatku přebytečné likvidity uložené v centrální bance. Banka o tom ve středu informovala v tiskové zprávě.

"Navzdory stále sílícímu konkurenčnímu prostředí se nám daří nejen dosahovat dobrých hospodářských výsledků, ale také udržovat pozici klientsky vstřícné banky," komentoval výsledky generální ředitel Raiffeisenbank Igor Vida.

Celkové provozní výnosy banky dosáhly 7,83 miliardy Kč a meziročně zůstaly téměř nezměněny. Ostatní výnosy, které zahrnují především výnosy z operací na finančních trzích, meziročně poklesly o 40,2 procenta na 1,12 miliardy Kč. Hlavním důvodem byl fakt, že výnosy v prvních třech kvartálech roku 2017 jednorázově navyšoval příjem z prodeje státních dluhopisů.

Čisté úrokové výnosy banky vzrostly o 16 procent na 5,29 miliardy Kč. Tento růst táhl zejména nárůst tržních sazeb. Čisté příjmy z poplatků mírně stouply o 2,7 procenta na 1,4 miliardy Kč.

Objem úvěrů klientům se meziročně zvýšil o 9,4 procenta na 233 miliard Kč. Objem přijatých vkladů vzrostl o 0,9 procenta na 254 miliard Kč.

Provozní náklady 4,3 miliardy Kč se proti prvním třem čtvrtletím 2017 snížily o 2,4 procenta, a to navzdory vyššímu příspěvku banky do Fondu pro řešení krize.

Výsledky za tři kvartály zveřejnila již většina velkých bank. České spořitelně stoupl čistý zisk meziročně o 140 milionů na 11,8 miliardy korun. Monetě se zvýšil o 7,8 procenta na 3,4 miliardy Kč, UniCredit Bank v ČR a na Slovensku o 23 procent na 6,9 miliardy, naopak Komerční bance klesl o 2,4 procenta na 11 miliard korun.

Raiffeisenbank poskytuje v ČR bankovní služby od roku 1993. Majoritním akcionářem je rakouská finanční instituce Raiffeisen Bank International.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru