Jana Chladová se svou firmou Kolorky.cz dokazuje, že i z menšího městečka v Plzeňském kraji se může společnost se svými produkty dostat do celé země, a dokonce i do zahraničí. Za tři roky se jí podařilo od nuly vybudovat firmu s padesátimilionovým obratem, která dodává své ekologické jednorázové pleny i do velkoobchodů jako Alza, Mall či DM. Kolorky teď ovládly soutěž Firma roku v Plzeňském kraji. 

"První verzi internetového obchodu jsme rozjeli na jaře v roce 2017. Čekala jsem, až přijde první objednávka. Najednou jich bylo deset, pak sto. Říkala jsem si, že to není možné," popisuje začátky podnikání zakladatelka firmy Kolorky.cz Jana Chladová. Inspiraci našla v zahraničí, v Česku do té doby žádný podobný produkt nebyl.

Chladová je jediným zaměstnancem na plný úvazek v Kolorkách, svou firmu ovládá z domova ve Stříbře na Plzeňsku. Pracuje ale s externími spolupracovníky, se kterými komunikuje zejména on-line. Internet je pro Kolorky klíčový, kromě velkoobchodů své pleny Chladová prodává na vlastním e-shopu. Většinu zákazníků získává na sociálních sítích Facebook a Instagram.

Zbývá vám ještě 70 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se