Poučili jsme se z pandemické krize? Kudy vede cesta k oživení otřesené ekonomiky? A jak nám může pomoci partnerství na úrovni organizací či zemí v Evropě? Na tyto a další otázky budou znovu hledat odpovědi přední experti ve svých oborech. Ve čtvrtém dílu virtuální konference Anti-Panic, tentokrát s podtitulem II. vlna, vystoupí například ministr zahraničí Tomáš Petříček, ekonom Radek Špicar či producent a režisér Václav Marhoul. Live stream proběhne 2. prosince od 14:00 do 16:00 hodin na www.antipanic.live.

Platforma Anti-Panic, za jejímž zrodem stojí kreativní producent Yemi A.D. spolu s Vítem Šubertem a Milanem Šemelákem z Unicorn Attacks a Aspen Institute Central Europe, má za sebou již tři vydání a úctyhodný seznam těch, kdo se do ní v roli hlavních řečníků či hostů v panelu Essentials 100 již zapojili. Řečí čísel to znamená více než 35 tisíc účastníků a přes 200 vybraných lídrů z klíčových oborů i společností. Nyní spolu s druhou vlnou pandemie přichází její tvůrci se čtvrtým, posledním vydáním on-line setkání, jehož hlavním cílem je především sdílet pozitivní a konkrétní příklady řešení krize a jejích dopadů. Chce prezentovat správný krizový leadership, nové možnosti a povzbudit občany i atmosféru ve společnosti.

Krize v obou vlnách zapůsobila jako katalyzátor změn napříč celou společností. Lidé se museli přizpůsobit novým pravidlům, řadu činností vykonávali na dálku a učili se větší ohleduplnosti. Kromě nepříjemných zákazů však pandemie přinesla i několik pozitivních zkušeností.

"Pokusme se brát pandemii jako příležitost, a ne jako válku. Letošní rok nás mnohému naučil a tyto poznatky jistě využijeme v budoucnosti," říká Ivan Hodáč, předseda správní rady Aspen Institute CE.

Oslovení řečníci, z nichž někteří komentovali již první pandemickou vlnu, se kriticky ohlédnou zpět a zhodnotí, v čem byla jejich předpověď správná, co je překvapilo a v čem se naopak mýlili. Doplní je nové tváře různých profesí.

Ve čtvrtém vydání Anti-Panic Platform vystoupí, aby ve společné diskusi spolupracovali, doporučovali, vyvraceli si názory a přinesli ostatním praktické rady prodiskutované ze všech úhlů pohledu, tito účastníci:

 • Tomáš Petříček, ministr zahraničních věcí ČR

 • Tomáš Šebek, lékař a zakladatel uLékaře.cz

 • Danuše Nerudová, rektorka Mendelovy univerzity v Brně

 • Tomáš Salomon, generální ředitel a předseda představenstva České spořitelny

 • Taťána le Moigne, ředitelka Google ČR

 • Václav Marhoul, režisér a producent

 • Sara Polak, vedoucí projektu czech.global a absolventka programu Aspen Young Leaders

 • Vítězslav Lukáš, generální ředitel ABB Česká republika

 • Radek Špicar, viceprezident pro hospodářskou politiku a export, Svaz průmyslu a dopravy ČR

 • Pavel Hadrbolec, CFO, T-Mobile CZ & Slovak Telecom

 • Petr Šmíd, ředitel marketingu CEE, Google ČR

Do virtuální diskuse, která se koná 2. prosince od 14:00 do 16:00 hodin na www.antipanic.live, se opět budou moci po registraci zapojit další účastníci, kteří budou mít možnost hlasovat a klást otázky hostům během live streamu.