Na případné zpřísnění opatření proti šíření koronaviru, které by mohlo přijít s rostoucími počty nakažených, se strojírenská společnost Pešek Machinery nepřipravuje. „Práce je tolik, že na to ani nemáme čas myslet. Zvládli jsme předchozí dva lockdowny a věřím tomu, že bychom zvládli i ten třetí,“ říká Michal Pešek, který v Dnešicích u Plzně firmu s dvaceti zaměstnanci řídí. Předchozí opatření podnik podle něj moc neohrozila a vše se jí podařilo přežít. Očekává však, že po volbách k nějakému přiškrcení ekonomiky dojde. „Nevěřím ale, že to bude tak razantní jako loni,“ míní Pešek.

A podobně to má většina českých firem a podnikatelů, zjistila ve svém průzkumu poradenská společnost Moore. Na další opatření proti šíření koronaviru se nepřipravuje 66 procent tuzemských podniků, pokud jim to vláda nenařídí nebo nedoporučí. „Z průběžné komunikace s řadou firem jde zároveň cítit, že podobný scénář jako loni neočekávají,“ dodává Marcela Hrdá, partnerka poradenské skupiny. Průzkum provedla Moore na začátku září a zúčastnilo se ho 315 podnikatelů a ředitelů firem různých velikostí a z různých oborů. 

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.