Už třetí den za sebou oznámila ruská státní plynárenská společnost Gazprom snížení dodávek zemního plynu do Evropy. Nejdříve dvakrát přes německý plynovod Nord Stream, který nyní jede jen na 40 procent. Nyní snižuje i dodávky na Slovensko. Ty by měly klesnout o 30 procent.
V reakci na to vyskočily ceny komodit na evropských trzích. Na stěžejním nizozemském obchodním virtuálním bodu TTF například stojí plyn na červenec 137 eur za megawatthodinu, což jen tento týden znamená zdražení o 70 procent. Stejně tak zdražuje elektřina. Německý proud na červenec zdražil od pondělí ze 181 na 278 eur, tedy o více než polovinu.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









