Elon Musk už nechce koupit sociální síť Twitter. Jeho právníci oznámili, že od smlouvy odstupuje. Twitter reagoval sdělením, že trvá na naplnění kontraktu a bude za to bojovat u soudu. Musk, šéf společnosti Tesla a nejbohatší muž světa, za Twitter původně nabídl 44 miliard dolarů, tedy přes bilion korun.

Muskovi právníci zprávu o odstoupení od smlouvy v pátek oznámili představenstvu Twitteru. V dopise zveřejněném v podání pro americkou Komisi pro cenné papíry a burzy stojí, že „Twitter nedodržel své smluvní závazky“. Muskovi prý neposkytl relevantní obchodní informace, které požadoval.

Musk začal záhy po oznámení transakce tvrdit, že ho Twitter nedostatečně informoval o podílu falešných účtů na této sociální síti. Řada analytiků to považoval spíše za výmluvu a za snahu snížit už dohodnutou cenu za tento obchod. 

Předseda správní rady Twitteru Bret Taylor prohlásil, že správní rada je „odhodlána uzavřít transakci za cenu a podmínky dohodnuté s panem Muskem a plánuje podniknout právní kroky k vynucení dohody o fúzi. Jsme přesvědčeni, že u soudu v Delaware zvítězíme“.

Twitter má kvůli ukončení smlouvy nárok na jednu miliardu dolarů, kterou se Musk zavázal v tomto případě zaplatit. Místo toho se ale firma chystá bojovat za dodržení dohody.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist