Elon Musk už nechce koupit sociální síť Twitter. Jeho právníci oznámili, že od smlouvy odstupuje. Twitter reagoval sdělením, že trvá na naplnění kontraktu a bude za to bojovat u soudu. Musk, šéf společnosti Tesla a nejbohatší muž světa, za Twitter původně nabídl 44 miliard dolarů, tedy přes bilion korun.

Muskovi právníci zprávu o odstoupení od smlouvy v pátek oznámili představenstvu Twitteru. V dopise zveřejněném v podání pro americkou Komisi pro cenné papíry a burzy stojí, že „Twitter nedodržel své smluvní závazky“. Muskovi prý neposkytl relevantní obchodní informace, které požadoval.

Musk začal záhy po oznámení transakce tvrdit, že ho Twitter nedostatečně informoval o podílu falešných účtů na této sociální síti. Řada analytiků to považoval spíše za výmluvu a za snahu snížit už dohodnutou cenu za tento obchod. 

Předseda správní rady Twitteru Bret Taylor prohlásil, že správní rada je „odhodlána uzavřít transakci za cenu a podmínky dohodnuté s panem Muskem a plánuje podniknout právní kroky k vynucení dohody o fúzi. Jsme přesvědčeni, že u soudu v Delaware zvítězíme“.

Twitter má kvůli ukončení smlouvy nárok na jednu miliardu dolarů, kterou se Musk zavázal v tomto případě zaplatit. Místo toho se ale firma chystá bojovat za dodržení dohody.