Domácnostem a firmám, které si chtějí na střechu pořídit větší množství fotovoltaických panelů, se má již brzy zjednodušit jejich instalace. V současnosti jsou limitovány výkonem do 10 kilowattů, aby nemusely složitě žádat o licenci na výrobu elektřiny, stavební povolení a vyřizovat si živnost. Nově však mají získat volnost až do 50 kilowattů. Vláda o tom rozhodla při svém pondělním nočním jednání, když schválila novelu energetického a stavebního zákona z pera ministerstva průmyslu a obchodu. Ta teď míří do parlamentu.

Očekává se, že by měla být platná již letos, pokud ji zákonodárci stihnou ve zrychleném legislativním procesu projednat a schválit. „Účinnost je navržena dnem, který následuje po dni vyhlášení ve Sbírce zákonů. Předpoklad je během podzimu,“ sdělila HN již dříve Miluše Trefancová z tiskového odboru ministerstva.

Zbývá vám ještě 70 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.