Čipové sucho ničí automobilky už dva roky, mladoboleslavskou Škodu nevyjímaje. Komplikuje jí výrobu všech modelů, nejvíce to odnáší Octavia nebo elektrický model Enyaq. Polovodiče však nejsou jediným problémem, který největší českou automobilku trápí. Její pracovníci se teď začínají hlasitě ozývat – ve výrobě totiž nemají co na sebe.
„Zaměstnance zajímá, zda je firma Škoda v dobré, ucházející kondici vzhledem k nedostatku dílů a cen energií. Nejen že jsou nedostatkové určité komponenty, ale i montérky se staly nedostatkovým zbožím,“ stěžují si pracovníci v nejnovějším vydání týdeníku Škodovácký odborář.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









