Podnikatelka Renáta Kellnerová s rodinou je na 12. místě žebříčku nejbohatších žen na světě, který sestavuje časopis Forbes. Pětapadesátiletá vdova po vlastníkovi investiční skupiny PPF Petru Kellnerovi, který tragicky zahynul předloni v březnu, má podle žebříčku majetek za 16,3 miliardy dolarů (přes 372 miliard korun). Celkově se umístila na 100. příčce, a je tak nejvýše ze všech Čechů.

Nejbohatší ženou na světě je dědička francouzského kosmetického impéria L’Oréal Francoise Bettencourtová Meyersová (75,4 miliardy dolarů). Za ní je s částkou 59,1 miliardy dolarů Alice Waltonová, dědička zakladatele maloobchodní firmy Walmart, a Julia Kochová s rodinou (58 miliard dolarů). Bývalá manželka zakladatele americké internetové společnosti Amazon Jeffa Bezose Mackenzie Scottová je na osmém místě (24,7 miliardy dolarů).

Majetek nejbohatších lidí světa sleduje například i agentura Bloomberg, která při sestavování žebříčku používá jinou metodiku. Objem majetku Kellnerové Bloomberg odhaduje na 11,8 miliardy dolarů a řadí ji celosvětově na 154. příčku.

Nejbohatším člověkem na světě je podle časopisu Forbes i podle agentury Bloomberg francouzský podnikatel Bernard Arnault. Ten je spoluvlastníkem skupiny LVMH, která se věnuje prodeji luxusního zboží.

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.