Když Vojtěch Pluhař před čtyřmi lety otevřel na střeše obchodního centra Arkády Pankrác za vyšší desítky milionů korun největší medúzárium v Evropě, zdálo se to jako podnikání na vodě. Tehdy osmadvacetiletý podnikatel na projekt vsadil všechny svoje peníze, výrazně se zadlužil, zastavil byt a vlastními silami postavil na střeše obchoďáku budovu, kam umístil 10 tisíc medúz různých druhů ve 38 akváriích.

Risk ale vyšel, přestože za pár měsíců jeho jízdu přibrzdil covid-19. Na pankrácké medúzy se o víkendech dodnes stojí desítky metrů dlouhé fronty platících zákazníků a Pluhař, který se byznysu vyučil coby pořadatel komerčních akcí – koncertů a závodů – v obchodních centrech po celé Evropě, míří dál a začíná tvořit zábavní skupinu.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.