Už poosmnácté hledají Hospodářské noviny nejlepší firmy a živnostníky z celého Česka. Další ročník soutěží Firma roku a Živnostník roku je v plném proudu. Pokud účast zvažujete, je nejvyšší čas se přihlásit. Možnost zaregistrovat se končí 30. června.

Soutěž Firma roku zaštiťuje poradenská společnost PwC. Hlásit se do ní mohou všechny firmy v Česku, které splňují podmínky. Mezi ně patří nutnost působit na trhu alespoň jeden rok, mít roční obrat nepřesahující tři miliardy korun a nebýt v insolvenci nebo nemít nedoplatky například za daně či pojištění. Součástí přihlášky je i zodpovězení stručných otázek. U živnostníků, jejichž soutěž se koná pod názvem Moneta Živnostník roku, jsou pravidla obdobná. Registrace do soutěže je možné podávat skrze web firmaroku.cz.

„Soutěže jako Živnostník roku mohou podnikatelům poskytnout větší povědomí o jejich podnikání, zvýšit jejich důvěryhodnost a poskytnout jim cennou zpětnou vazbu od odborné poroty. Vítězství v takové soutěži může navíc podnikateli poskytnout výbornou referenci, která mu může pomoci získat další klienty nebo investory,“ říká Marek Dvořák, ředitel segmentu pro živnostníky a malé firmy ve společnosti Moneta Money Bank.

„Firmy navíc získají možnost potkat se s jinými úspěšnými společnostmi, se kterými mohou svůj příběh sdílet, nebo se naopak inspirovat a načerpat od nich energii,“ dodává partner PwC Česká republika Jan Musil.

Soutěž vrcholí na podzim. Nejprve během krajských kol, která se konají v září a říjnu. První z nich odstartuje 7. září v Plzeňském kraji, poslední se koná 26. října v Praze. Do krajských finále postoupí vždy deset firem a deset živnostníků. Ty následně hodnotí odborná porota, která vybere v každé kategorii jednoho vítěze, jenž bude následně reprezentovat kraj v celorepublikovém finále. Jeho součástí bude i prosincový galavečer v pražském paláci Žofín.

Loni celostátní porota za vítěze zvolila moravskoslezskou společnost BioHealing, která vyvinula léčivou náplast Amnioderm. Lék založený na zpracování membrány z lidské placenty pomáhá lidem s chronickými nehojícími se otevřenými ranami. Mezi živnostníky zvítězil zemědělec Jan Bošina z Broumovska, který zaujal přístupem k chovu hospodářských zvířat a výrobou bioproduktů.

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist