Centrální infrastrukturu koncernu Volkswagen a výrobu v několika závodech této německé automobilky ve středu ochromila porucha sítě. Vyrábět přestal hlavní závod ve Wolfsburgu, ale i závody v Emdenu, Osnabrücku a ve Cvikově (Zwickau). S odkazem na mluvčího automobilky o tom informuje server deníku Handelsblatt.

Podle listu je zasažena velká část IT oddělení a výrobních závodů Volkswagenu. V současné době nefungují ani kanceláře v centrále ve Wolfsburgu. Automobilka kvůli tomu svolala krizový tým.

„Můžeme potvrdit poruchu IT síťových komponent v závodě ve Wolfsburgu,“ uvedl večer mluvčí skupiny. „Závada trvá od 12:30 SELČ a v současné době se analyzuje. Má důsledky pro závody vyrábějící auta,“ dodal.

Podle současného stavu analýz je dle mluvčího vnější útok jako příčina poruchy systému nepravděpodobný. Na nápravě situace se pracuje na plné obrátky, dodal. Rozsah narušení ale zatím není zcela jasný.

K dopadům v zahraničí se mluvčí nebyl schopen vyjádřit. Zatím podle něj nelze odhadnout, kdy bude problém vyřešen a výroba obnovena.

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.